Vreau să vă spun că atunci când vine vorba de Web Design, SEO de ăla profesionist și alte mi-mi-mi-uri pe această temă, sunt deosebit de incompetentă. Blog lansat fix de 1 aprilie (absolut întâmplătoare alegerea datei), promovat prin Facebook și prin Doamne-ajută.
Și nu mă plâng, a mers destul de bine treaba. Dar când aproape renunțasem la idee, primesc un email.
Era de la THECON, care se oferea să mă ajute cu mândrețea de blog fix, dar fix pe temele menționate mai sus, la care sunt eu o incompetentă. Ei, toată treaba asta face parte dintr-o campanie foarte faină de creare site-uri pe care ei o fac pentru a se promova: Campania Națională de Susținere a Bloggerilor.
Eu m-am ales c-un logo de Filipineză, OnSite SEO și Keywords Research. În plus, m-au ajutat să setez blogroll-ul, care la mine nu voia în niciun fel să funcționeze așa cum trebuie.
Dragi oameni de la THECON, o să ajungeți în Rai. Vă spun eu!
No Comments