Filipineza mea împlinește astăzi un anișor. Nu, nu e păcăleală. Fix acum un an, pe vremea asta, lansam filipineza.ro. Și am scris, după care am lenevit, după care am scris din nou. Pentru că eu nu pot să scriu dacă nu am ceva de spus. Și atunci tac. Dar doar în scris. Dar uite că a trecut un an în care am învățat o grămdă de chestii. Și vi le spun și vouă aici:…

